Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni i Noce - Szczytno 2019

19-21.07.2019

Impreza artystyczno-rozrywkowa, koncerty, animacje i rekreacja.
Miejsce: Plac Juranda, ul. Odrodzenia, Plaża Miejska, Park przy jez. Domowym Dużym
Informacje: Miejski Dom Kultury w Szczytnie, tel. 89 676 09 00
www.mdk.miastoszczytno.pl
Szczegóły wkrótce

Jak co roku święto Szczytna odbędzie się w przedostatni weekend lipca. Rozpocznie się w piątek od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. W akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte.

Dni i Noce – Szczytno 2019 to nie tylko koncerty gwiazd. Poza występami artystów na głównej scenie w mieście zaroi się od dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już od południa 19 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym zaroi się od rozmaitych stoisk. Będzie otwarty do późnej nocy w niedzielę 21 lipca.

W okolicach Plaży Miejskiej powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 20 lipca od rana, będzie można spróbować swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

 

piątek: Nowator, Dejw, DANZEL, PlayBoys
sobota: Żuki, Krzysztof Cugowski, LemOn
niedziela: Frajda, Rock&Roni, Harlem, Patrycja Markowska


Koncertom towarzyszyć będą m.in. Mityng lekkoatletyczny
– pchnięcie kulą, Konrad Bukowiecki i goście, Jarmark Jurandowy, Wesołe Miasteczko, występy artystyczne dzieci i młodzieży, występy zespołów ludowych, Aleja Rękodzielników, Wioska Rycerska.
 

  

 

Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}