Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni i Noce - Szczytno 2017

21-23.07.2017

Impreza artystyczno-rozrywkowa, koncerty, animacje i rekreacja.
Miejsce: Plac Juranda
Informacje: Miejski Dom Kultury w Szczytnie, tel. 89 676 09 00
www.mdk.miastoszczytno.pl

Jak co roku święto Szczytna odbędzie się w przedostatni weekend lipca. Rozpocznie się w piątek od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. W akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte.

Dni i Noce – Szczytno 2017 to nie tylko koncerty gwiazd. Poza występami artystów na głównej scenie w mieście zaroi się od dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już od południa 21 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym zaroi się od rozmaitych stoisk. Będzie otwarty do późnej nocy w niedzielę 23 lipca.

Na dziedzińcu Ratusza powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 22 lipca od rana, będzie można spróbować swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

Program:

 

Piątek – 21 lipca

 - Uroczysta Inauguracja Dni i Nocy Szczytno 2017
- OLD BREAKOUT, HUNTER, NOE OBERSCHLEISEN

Sobota – 22 lipca
- JAN YANINA IWAŃSKI, FEEL, VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ


Niedziela – 23 lipca

- Uroczyste Zakończenie Dni i Nocy Szczytno 2017

- HARLEM, AGATA SOBOCIŃSKA, POWER PLAY, MAGDA FEMME

Koncerty poprowadzi Mariusz Korpoliński - http://www.korpol.net/

dniinoce plakat 12627 

 


czarnyPiec2017 plakat A3 poprawiony maly

 

 

Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}