Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni i Noce - Szczytno 2016

22-24.07.2016

Impreza artystyczno-rozrywkowa, koncerty, animacje i rekreacja.
Miejsce: Plac Juranda
Informacje: Miejski Dom Kultury w Szczytnie, tel. 89 676 09 00
www.mdk.miastoszczytno.pl

Jak co roku święto Szczytna odbędzie się w przedostatni weekend lipca. Rozpocznie się w piątek od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. W akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte.

Dni i Noce – Szczytno 2016 to nie tylko koncerty gwiazd. Poza występami artystów na głównej scenie w mieście zaroi się od dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już od południa 22 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym zaroi się od rozmaitych stoisk. Będzie otwarty do późnej nocy w niedzielę 24 lipca.

Na dziedzińcu Ratusza powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 23 lipca od rana, będzie można spróbować swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

Program:

 

Piątek – 22 lipca

 - Uroczysta Inauguracja Dni i Nocy Szczytno 2016
- KOZAK SYSTEM, FARBEN LEHRE, ŁĄKI ŁAN

Sobota – 23 lipca
- STAN BORYS, BLUE CAFE, The Music Of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA performed by Phil Bates & Band


Niedziela – 24 lipca
natura png
- Muzyczne Szczytno
- Uroczyste Zakończenie Dni i Nocy Szczytno 2016

- MIG, STASHKA, MARGARET

Koncerty poprowadzi Mariusz Korpoliński - http://www.korpol.net/

 

din 2016 plakat B2 maly nowy
logotypy 2016 maly3

 

 

Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}