Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Kupały Szczytno 2018

22.06.2018

Plaża Miejska Szczytnie, godz. 16:00 - 21:00

Noc Kupały - pogańskie święto ognia i wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.


Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Drużyna Łucznicza Szczytno, Stowarzyszenie Rycerzy Szczycieńskich i Szczycieńskie Towarszystwo Kulturalne zapraszają na wspólne obchody Nocy Kupały. Tegoroczna impreza będzie obfitowała w liczne atrakcje i warsztaty skierowane do każdej grupy wiekowej.

Impreza będzie miała charakter dużego ogniska, wokół którego znajda się liczne atrakcje. W trakcie trwania imprezy odbędą się m. in. warsztaty ceramiczne, warsztaty kaletnicze (LEATHERWOLF) oraz warsztaty filcowania. Przewiduje się także stoiska warsztatowe i pokaz obrzędów prerzentowane przez członków Drużyny Łuczniczej Szczytno, występ grupy tanecznej MDK Szczytno, chóru KANTATA oraz zespołu IN TABERNA . Liczymy na wspólną biesiadę mieszkańców Szczytna przy ognisku (prosimy zabrać kiełbaski!).

Ramowy program imprezy:
16:00 - 21:00 Stoiska Warsztatowe
16:00 - 18:00 Strzelanie z łuku
18:00 - 18:15 Kantata
18:15 - 18:20 Pracownia taneczna MDK
18:20 - 19:00 Obrzędy kupalne Drużyny Łuczniczej
19:00 - 21:00 In Taberna

 

kupala2017 maly
Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}