Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Kupały Szczytno 2019

22.06.2019

Informacje:  Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie
Miejsce: Plaża Miejska

W PROGRAMIE:
17:00 - SPEKTAKL DLA DZIECI „FINTIKLUSZKI” (wędrowny teatr lalek MAŁE MI)
Finti... Co? Jak? Jakie trudne słowo!
FINTIKLUSZKI[/b] to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu DROBIAZGI.  Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka. Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych, pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą - laureatkę Nowej Tradycji 2013

18:00 - OBRZĘDY I TAŃCE KUPALNE(DRUŻYNA ŁUCZNICZA)

18:30 - TAŃCE TRADYCYJNE Z RODZINNĄ KAPELĄ WASILEWSKICH


A TAKŻE:
- WARSZTATY KALETNICZE (LEATHERWOLF)
- KRĘCENIE WIANKÓW (DRUŻYNA ŁUCZNICZA)
- STRZELNICA ŁUCZNICZA (DRUŻYNA ŁUCZNICZA)
- WSPÓLNA BIESIADA PRZY OGNISKU
(prosimy zabrać kiełbaski)


Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Szczytno

Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}