Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STASHKA

Katarzyna Stashka Stasiak (ur. 6 lipca 1984 roku w Szczytnie na Mazurach) wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów).


Przygoda muzyczna Kasi rozpoczęła się już w przedszkolu, kiedy to śpiewała na każdym okolicznościowym przedstawieniu i już wtedy jako mała dziewczynka, zaczęła marzyć o tym, aby w przyszłości „zostać Gwiazdą”. W wieku 7 lat, głównie za namową swojego dziadka, który podarował jej pianino, rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie w Szkole Muzycznej Igo stopnia w Szczytnie. Będąc jeszcze w szkole podstawowej, poprosiła swoich rodziców o gitarę, aby móc podgrywać sobie i znajomym na okolicznościowych biwakach i ogniskach. Rodzice spełnili jej prośbę, a Kasia w szybkim czasie sama opanowała podstawowe chwyty. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w PSM II stopnia w Olsztynie, gdzie w 2003r. wyśpiewując arie i pieśni operowe zdobyła dyplom. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim.


Podczas studiów w Poznaniu (mgr muzykologii) aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, z którym koncertowała zarówno w Polsce jak i zagranicą ( Niemcy, Holandia, Chiny, Hongkong, Tajwan).

W tym czasie rozpoczęła współpracę z wieloma artystami (Marika, Kasia Cerekwicka, Zakopower, Ania Wyszkoni i in.), wspierając ich na scenie jako chórek.

S

Nagrody i wyróżnienia:
● SuperPremiery na 50. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu
● I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia “Przebojem na
antenę”
● Nagroda dziennikarzy na Bałtyk Festiwal Media I Sztuka
● Wygrane radiowe plebiscyty na HIT LATA
● Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w
Szwecji “Baltic Song Contest,
● Nagroda Radia FaMa:  „Odkrycie Roku 2014”

Więcej na stronie www.stashka.pl

Click me

Letnie Granie

Letnie Granie to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych oraz rekreacyjno-sportowych odbywających się w przepięknym, mazurskim zakątku Polski jakim jest Szczytno.

Letni festiwal artystyczny.

Prawdziwie letni festiwal rozpoczynający się 19 czerwca i trwający aż do końca okresu wakacyjnego bogaty w różnorodne formy artystyczne.

Koncerty, warsztaty...

 ...spektakle, atrakcje dla dzieci, pokazy i konkursy, gry miejskie i terenowe, warsztaty artystyczne i rzemiosła dawnego, turniej rycerski, parady i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy

Zapraszamy do udziału w imprezach Letniego Grania wszystkich mieszkańców Szczytna, jego okolic i regionu a także turystów z kraju i całego świata.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie!!!

{nomultithumb}